Władze Głuchołaz dziękują TNT za nowe oświetlenie uliczne 

12.05.2021
Spore oszczędności w budżecie gminy, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców – to główne korzyści płynące z zakończenia inwestycji polegającej na wymianie niemal 2500 opraw oświetleniowych i części słupów na terenie gminy Głuchołazy. Zlecenie realizowali oświetleniowcy z TAURONA Nowe Technologie, za co otrzymali oficjalne podziękowanie od burmistrza Głuchołaz.
- Świadczymy usługi oświetleniowe dla ponad 600 gmin na obszarze działalności Grupy TAURON. Zawsze staramy się, żeby były one wykonane w najlepszy możliwy sposób, bo to przekłada się wprost na bezpieczeństwo mieszkańców. Ale mamy też na uwadze koszty, które z tego tytułu zobowiązane są ponosić samorządy. Zależy nam na dobrych, partnerskich relacjach, dlatego proponujemy gminom nowoczesne rozwiązania gwarantujące długą, bezproblemową eksploatację i obniżenie kosztów utrzymania oświetlenia – powiedział Artur Warzocha, prezes TAURONA Nowe Technologie.  

Wymianą objętych było niemal 2,5 tys. opraw oświetleniowych znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy – większość należy do TNT. Stare, nieefektywne lampy zostały zastąpione ledami. Różnicę widać na pierwszy rzut oka. Stosowane w minionej epoce sodowe żarówki dają światło koloru żółtego, natomiast ledy świecą na biało, zwiększając ostrości widzenia. Ale najważniejsze jest to, czego nie widać – dla zapewniania odpowiedniej widoczności sodówki muszą pracować z mocą ponad dwukrotnie większą niż lampy wykonane w technice led. Tę różnicę jako pierwszy w rachunkach za zużycie energii elektrycznej dostrzeże gminny księgowy – zastosowanie opraw ledowych pozwala bowiem zredukować opłaty za energię zasilającą instalację oświetleniową nawet o 60%. 

„Zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie i zostało też pozytywnie odebrane przez mieszkańców” – napisał burmistrz Głuchołaz, Edward Szupryczyński w oficjalnym podziękowaniu kierowanym do prezesa zarządu TNT.