2022
 • Ile to cudo kosztuje i jak daleko dojedzie? – to dwa sztandarowe pytania, na które musimy odpowiadać podczas prezentacji naszych samochodów elektrycznych. W miniony weekend odwiedziliśmy elektrykiem gminę Moskorzew w województwie świętokrzyskim. Podczas pikniku rodzinnego opowiadaliśmy uczestnikom imprezy o rozwoju elektromobilności, a tych najbardziej zainteresowanych zabieraliśmy na przejażdżki w błogiej ciszy.  
 • Rozwój technologii magazynowania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych jest celem współpracy TAURON Nowe Technologie i Ecological Projects Poland. List intencyjny został podpisany podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.
 • TAURON modernizuje oświetlenie drogowe w jurajskich gminach Olsztyn i Ogrodzieniec. Stopniowo przestarzałe oprawy lamp sodowych zostają zastępowane nowoczesnymi ledami. Koszt oświetlenia to aż 60% wszystkich wydatków ponoszonych przez samorządy z tytułu zużycia energii elektrycznej. Dlatego samorządowcy coraz częściej decydują się na modernizację sieci oświetleniowych, zastępując energochłonne oprawy sodowe efektywnymi ledami.
 • TAURON oddał do użytku instalację fotowoltaiczną z systemem magazynowania energii elektrycznej zlokalizowane w Zakopanem. Koncern chce zwrócić uwagę prosumentów i małych przedsiębiorców na konieczność gromadzenia produkowanej w warunkach przydomowych energii i zużywania jej „na miejscu”. To odpowiedź na problem wyczerpania możliwości odbioru prądu z paneli przez sieć przesyłową. Instalacja w zakopiańskiej Księżówce jest jedną z najwyżej położonych w Polsce.
 • TAURON chce wykorzystywać wodór do produkcji energii. Projekt realizowany ma być we współpracy z Instytutem Naukowo-Badawczym Sebastineum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Instalacja wodorowa, według założeń, będzie produkować energię elektryczną oraz ciepło na potrzeby kamieńskiego ośrodka.
 • Nawet 70 proc. oszczędności energii przynosi wymiana ulicznych lamp sodowych na nowoczesne oprawy typu LED. W roku 2021 roku TAURON zmodernizował niemal 20 tys. punktów świetlnych.
2021
 • TAURON Nowe Technologie wspólnie z Volkswagen Polska promuje rozwój elektromobilności nad Wisłą. Przedstawiciele obu firm we wtorek 30 listopada wzięli udział z wydarzeniu Volkswagen Media Day, podczas którego odpowiadali na pytania dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Polski. 
 • W jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do wypadków na przejściach dla pieszych, jakie są ich skutki zdrowotne i prawne, a także jak zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom na zebrach. Kilkudziesięciu samorządowców z południa kraju 19 listopada przyjechało do Częstochowy, by wziąć udział w warsztatach organizowanych przez naszą spółkę. Poświęcone były budowie aktywnych przejść dla pieszych.
 • TAURON elektryfikuje flotę pojazdów służbowych. Piętnaście w pełni elektrycznych volkswagenów będzie służyło departamentowi oświetlenia w TAURON Nowe Technologie. To, obok sieci stacji ładowania, kolejny krok Grupy w kierunku upowszechniania elektromobilności i realizacji strategii Zielonego Zwrotu. 
 • TAURON wybuduje magazyn energii i instalację fotowoltaiczną w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem. Dzięki nowoczesnej technologii centrum osiągnie niezależność energetyczną. To jedna z pierwszych tego typu inwestycji na południu Polski.
 • TAURON Nowe Technologie przygotował widowiskową iluminację zabytkowego ratusza w Brzegu. Renesansowy budynek, zachwycający swoją architekturą za dnia, teraz również po zmroku zyskał na atrakcyjności. Oświetlenie zyskał też budynek magistratu. Do wydobycia z mroku obu obiektów użyto ponad 160 energooszczędnych naświetlaczy ledowych. 
 • Spore oszczędności w budżecie gminy, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców – to główne korzyści płynące z zakończenia inwestycji polegającej na wymianie niemal 2500 opraw oświetleniowych i części słupów na terenie gminy Głuchołazy. Zlecenie realizowali oświetleniowcy z TAURONA Nowe Technologie, za co otrzymali oficjalne podziękowanie od burmistrza Głuchołaz.
 • Przedstawiciele TAURONA Nowe Technologie (TNT) uzgodnili z samorządowcami ziemi tarnowskiej warunki nowych umów na usługę oświetleniową. Porozumienie zostało wypracowane podczas spotkania zorganizowanego w auli Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach.
 • Elektryczny samochód z logo TAURONA i ING dostarczył sprzęt AGD do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie. To dar Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, która od prawie 30 lat wspiera podobne instytucje oraz inicjatywy społeczne na terenie działania Grupy TAURON.  
 • Spółka TAURON Nowe Technologie podpisała z Gminą Wrocław umowę na kompleksową obsługę infrastruktury oświetleniowej w mieście. Każdego wieczora zapalanych jest tam 40 tysięcy lamp należących do Spółki i Miasta Wrocław. Część z nich będzie w najbliższym czasie wymieniana na nowoczesne oprawy typu led.  
 • Stacje ładowania pojazdów elektrycznych TAURONA zostaną dostosowane do nowych regulacji. Dyrektywa Unii Europejskiej zobowiązuje producentów pojazdów elektrycznych oraz operatorów infrastruktury ładowania do zastosowania ujednoliconych etykiet informacyjnych. Przepisy wchodzą w życie 20 marca. TAURON Nowe Technologie rozpoczął już proces zmiany oznakowania na zarządzanej przez siebie infrastrukturze.
 • Dębica to kolejne miasto, w którym powstała stacja ładowania samochodów elektrycznych TAURONA. To pierwsza tego typu stacja w mieście i jedna z 87 oddanych do użytku przez TAURON na terenie działalności Grupy. Rozwój elektromobilności to istotny element Zielonego Zwrotu TAURONA. 
 • TAURON Nowe Technologie podjął wyzwanie i włączył się w proces budowy masztów na terenie gminy Wielowieś koło Gliwic. To największa tego typu inwestycja w województwie śląskim. Szacuje się, że wiatraki będą pracować nawet przez najbliższe 25 lat, każdego roku dostarczając do sieci około 190 GWh energii elektrycznej.
 • Udostępniliśmy nową, bezpłatną aplikację mobilną dla użytkowników samochodów elektrycznych – Nowy eMap od TAURONA. Dzięki niej kierowcy będą mogli korzystać z ponad 80 stacji ładowania w 28 miastach południowej Polski. 
2020
2019
 • Od początku listopada mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Dąbrowie Górniczej cieszą się nowoczesnym, energooszczędnym oświetleniem ulicznym w technologii LED o przyjaznej dla oczu barwie. Z końcem października zakończyła się tu wymiana 37 opraw oświetleniowych i 27 starych, betonowych słupów. 
 • Modernizację starej infrastruktury oświetleniowej na nowoczesne, energooszczędne lampy w technologii LED proponuje samorządom TAURON Dystrybucja Serwis. Kolejne takie rozwiązanie wprowadzą Świebodzice na Dolnym Śląsku. 
 • Spółka została zarejestrowana w KRS dnia 03.12.2002 r., a pod firmą TAURON Dystrybucja Serwis S.A. działa od 02.04.2013 r. 
 • Nowoczesna technologia wkracza szeroko w życie mieszkańców współczesnych miast. Elektromobilność, inteligentne oświetlenie, a teraz inteligentne przejścia dla pieszych to kolejne inicjatywy TAURONA zwiększające poczucie bezpieczeństwa i komfort mieszkańców południowej Polski.
 • Nowoczesne miasto to wspólnota stawiająca na gospodarkę bezodpadową, odpowiedzialne zarządzanie zasobami takimi jak woda, energia, zieleń, dbające o wspólną przestrzeń oraz czyste powietrze. Ambitne samorządy świadomie rozwijają wspólną przestrzeń, dzięki której podnosi się komfort życia, poprawia infrastrukturę, dba o przyjazne środowisko oraz bezpieczny transport.
2018
 • TAURON umieści pod ziemią linię wysokiego napięcia biegnącą przy nowym Osiedlu Różanym w Katowicach. Pierwsza tego typu inwestycja realizowana przez TAURON Dystrybucja Serwis stanowi rozszerzenie portfela usług dla sektora mieszkaniowego w Polsce.
więcej
 • 10
 • 20
 • 30
 • Aktualności na stronie
 • 1